Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Filtr
 • Rekolekcje 2016

  d

  Rekolekcje 2016

  Drodzy Katecheci, Nauczyciele oraz osoby zainteresowane

  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli oraz osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi znany i ceniony kałan, psycholog, terapeuta: ks. dr Jerzy Smoleń z Tarnowa, adiunkt w katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej na IGNATIANUM w Krakowie. Mam też taką osobistą prośbę, abyście przekazali tę informację nauczycielom i wszystkim osobom zainteresowanym. Z góry serdecznie dziękuję. 

  Udział w  rekolekcjach należy wcześniej zgłosić w Wydziale Katechetycznym (tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl). Koszt pozostaje na poziomie z przed kilku lat – 140 zł. Tym z Państwa, którzy otrzymają zwrot ze szkół koszt rekolekcji wyniesie – 150 zł. Do szkół można zwrócić się z prośbą o pokrycie kosztów  tychże „warsztatów” psychologiczno-duchowych o roboczym tytule: „WYPALENIE ZAWODOWE – JAK ODZYSKAĆ RADOŚĆ Z PRACY NAUCZYCIELA”.

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku

  Ks.  Wojciech Kotarski

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji:

  1. 28-29 czerwca – Suwałki, par. bł. Anieli Salawy, ul. Łanowa 13 (rozpoczęcie we wtorek godz. 8.00 a zakończenie w środę ok. godz. 16.30)
  2. 29 czerwca-1 lipca, WSD Ełk (rozpoczęcie o godz. 17.30 – zakończenie 1 lipca g. 13.00)
  3. 9-11 września – WSD Ełk
 • Rekolekcje dla katechetów 2015

   Zapraszamy na Rekolekcje dla katechetów

   w

   Zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli i osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi były wicekanclerz Kurii diecezjalnej a obecnie ojciec duchowny Seminarium w Ełku, patrolog, ks. dr Dariusz Zalewski.

  Pragnę przypomnieć, że decyzją  ks. bpa Jerzego Mazura, każdy katecheta zobowiązany jest do odbycia zamkniętych rekolekcji. Przynajmniej, co dwa lata powinien uczestniczyć w jednej z serii ćwiczeń duchowych organizowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, itp.), lub w pieszej pielgrzymce. Uczestnictwo w takich rekolekcjach winno być potwierdzone zaświadczeniem! Jednocześnie informuję, że udział w adwentowych, czy też wielkopostne rekolekcjach parafialnych nie zwalnia z obowiązku odbycia rekolekcji dla katechetów.

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

  Termin

  Miejsce

  Rekolekcjonista

  19-21czerwca

  (piątek – niedziela)

  Suwałki – par.

  bł. Anieli Salawy

  ul. Łanowa 13

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  26-28 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  4-6 września

  (piątek-niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

   

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku. Koszt rekolekcji pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku- 140 zł. (Tym z Państwa, którzy mogą otrzymać ze swych szkół zwrot kosztów uczestnictwa wystawiamy rachunek uproszczony).

  Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl

  Wszystkim życzę wielu Bożych łask w tym kończącym się roku szkolnym i światła Ducha Świętego w sprawiedliwym i miłosiernym ocenianiu uczniów.

   

  Ks.  Wojciech Kotarski

 • REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

  Terminy rekolekcji dla katechetów w roku 2007-05-24

  rek

  REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

  Serdecznie zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli oraz osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegorocznym ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie ceniony ojciec duchowny WSD w Ełku ks. dr Stanisław Jóźwiak.

  Pragnę przypomnieć, że decyzją J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego każdy katecheta w naszej diecezji zobowiązany jest do odbycia, co roku rekolekcji. Co dwa lata powinien obowiązkowo uczestniczyć w jednej serii rekolekcji proponowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Oazowy, pielgrzymka itp.), po wcześniejszym poinformowaniu Wydziału Katechetycznego i przedstawieniu zaświadczenia z odbytych tam rekolekcji.

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

  Termin

  Miejsce

  Rekolekcjonista

  13-15 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Suwałki – par.

  bł. Anieli Salawy

  ul. Łanowa 13

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

  27-29 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

  5-7 września

  (piątek-niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

   

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy szczególnie Ełku. Koszt rekolekcji 140 zł.

  Bardzo prosimy PT. Katechetów tak planować swoje zajęcia, aby poza wypadkami losowymi uczestniczyć w całych rekolekcjach.

  Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl

  Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa na ten kończący się rok pracy, niech Pani Jasnogórska wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

                                                                                                      

                                                                      Ks. dr Wojciech Kotarski

                                                      Dyrektor Wydziału Katechetycznego

 • Finał Konkursu "Wiem Komu Zawierzyłem"

  logoINFORMACJA DLA LAUREATÓW KONKURSU
  WIEM, KOMU ZAWIERZYŁEM


  Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu i osoby wyróżnione wraz z opiekunami, po odbiór nagród, 1 czerwca 2013 r. na godz. 9.45. (Plac Jana Pawła II w Ełku, scena estradowa). Tego dnia, w stolicy diecezji, świętować będziemy także VIII Ogólnopolski Festyn Rodziny i Dzień Dziecka. Szczegółowy program obchodów można odnaleźć na plakatach lub stronach internetowych Caritas Diecezji Ełckiej.