Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

Terminy rekolekcji dla katechetów w roku 2007-05-24

rek

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

Serdecznie zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli oraz osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegorocznym ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie ceniony ojciec duchowny WSD w Ełku ks. dr Stanisław Jóźwiak.

Pragnę przypomnieć, że decyzją J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego każdy katecheta w naszej diecezji zobowiązany jest do odbycia, co roku rekolekcji. Co dwa lata powinien obowiązkowo uczestniczyć w jednej serii rekolekcji proponowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Oazowy, pielgrzymka itp.), po wcześniejszym poinformowaniu Wydziału Katechetycznego i przedstawieniu zaświadczenia z odbytych tam rekolekcji.

Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

Termin

Miejsce

Rekolekcjonista

13-15 czerwca

(piątek – niedziela)

Suwałki – par.

bł. Anieli Salawy

ul. Łanowa 13

Ks. dr Stanisław Jóźwiak

27-29 czerwca

(piątek – niedziela)

Ełk – WSD

ul. Kościuszki 9

Ks. dr Stanisław Jóźwiak

5-7 września

(piątek-niedziela)

Ełk – WSD

ul. Kościuszki 9

Ks. dr Stanisław Jóźwiak

 

W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy szczególnie Ełku. Koszt rekolekcji 140 zł.

Bardzo prosimy PT. Katechetów tak planować swoje zajęcia, aby poza wypadkami losowymi uczestniczyć w całych rekolekcjach.

Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa na ten kończący się rok pracy, niech Pani Jasnogórska wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

                                                                                                    

                                                                    Ks. dr Wojciech Kotarski

                                                    Dyrektor Wydziału Katechetycznego