Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Rekolekcje dla katechetów 2015

 Zapraszamy na Rekolekcje dla katechetów

 w

 Zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli i osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi były wicekanclerz Kurii diecezjalnej a obecnie ojciec duchowny Seminarium w Ełku, patrolog, ks. dr Dariusz Zalewski.

Pragnę przypomnieć, że decyzją  ks. bpa Jerzego Mazura, każdy katecheta zobowiązany jest do odbycia zamkniętych rekolekcji. Przynajmniej, co dwa lata powinien uczestniczyć w jednej z serii ćwiczeń duchowych organizowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, itp.), lub w pieszej pielgrzymce. Uczestnictwo w takich rekolekcjach winno być potwierdzone zaświadczeniem! Jednocześnie informuję, że udział w adwentowych, czy też wielkopostne rekolekcjach parafialnych nie zwalnia z obowiązku odbycia rekolekcji dla katechetów.

Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

Termin

Miejsce

Rekolekcjonista

19-21czerwca

(piątek – niedziela)

Suwałki – par.

bł. Anieli Salawy

ul. Łanowa 13

ks. dr Dariusz Zalewski.

26-28 czerwca

(piątek – niedziela)

Ełk – WSD

ul. Kościuszki 9

ks. dr Dariusz Zalewski.

4-6 września

(piątek-niedziela)

Ełk – WSD

ul. Kościuszki 9

ks. dr Dariusz Zalewski.

 

W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku. Koszt rekolekcji pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku- 140 zł. (Tym z Państwa, którzy mogą otrzymać ze swych szkół zwrot kosztów uczestnictwa wystawiamy rachunek uproszczony).

Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wszystkim życzę wielu Bożych łask w tym kończącym się roku szkolnym i światła Ducha Świętego w sprawiedliwym i miłosiernym ocenianiu uczniów.

 

Ks.  Wojciech Kotarski