This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Filtr
 • Rekolekcje 2016

  d

  Rekolekcje 2016

  Drodzy Katecheci, Nauczyciele oraz osoby zainteresowane

  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli oraz osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi znany i ceniony kałan, psycholog, terapeuta: ks. dr Jerzy Smoleń z Tarnowa, adiunkt w katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej na IGNATIANUM w Krakowie. Mam też taką osobistą prośbę, abyście przekazali tę informację nauczycielom i wszystkim osobom zainteresowanym. Z góry serdecznie dziękuję. 

  Udział w  rekolekcjach należy wcześniej zgłosić w Wydziale Katechetycznym (tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl). Koszt pozostaje na poziomie z przed kilku lat – 140 zł. Tym z Państwa, którzy otrzymają zwrot ze szkół koszt rekolekcji wyniesie – 150 zł. Do szkół można zwrócić się z prośbą o pokrycie kosztów  tychże „warsztatów” psychologiczno-duchowych o roboczym tytule: „WYPALENIE ZAWODOWE – JAK ODZYSKAĆ RADOŚĆ Z PRACY NAUCZYCIELA”.

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku

  Ks.  Wojciech Kotarski

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji:

  1. 28-29 czerwca – Suwałki, par. bł. Anieli Salawy, ul. Łanowa 13 (rozpoczęcie we wtorek godz. 8.00 a zakończenie w środę ok. godz. 16.30)
  2. 29 czerwca-1 lipca, WSD Ełk (rozpoczęcie o godz. 17.30 – zakończenie 1 lipca g. 13.00)
  3. 9-11 września – WSD Ełk
 • Zapraszamy na IV Krajowy Kongres Misyjny

  Zapraszamy na IV Krajowy Kongres Misyjny

  misje

  PROGRAM IV KRAJOWEGO KONGRESU MISYJNEGO

   

   

   

   

 • Rekolekcje dla katechetów 2015

   Zapraszamy na Rekolekcje dla katechetów

   w

   Zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli i osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi były wicekanclerz Kurii diecezjalnej a obecnie ojciec duchowny Seminarium w Ełku, patrolog, ks. dr Dariusz Zalewski.

  Pragnę przypomnieć, że decyzją  ks. bpa Jerzego Mazura, każdy katecheta zobowiązany jest do odbycia zamkniętych rekolekcji. Przynajmniej, co dwa lata powinien uczestniczyć w jednej z serii ćwiczeń duchowych organizowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, itp.), lub w pieszej pielgrzymce. Uczestnictwo w takich rekolekcjach winno być potwierdzone zaświadczeniem! Jednocześnie informuję, że udział w adwentowych, czy też wielkopostne rekolekcjach parafialnych nie zwalnia z obowiązku odbycia rekolekcji dla katechetów.

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

  Termin

  Miejsce

  Rekolekcjonista

  19-21czerwca

  (piątek – niedziela)

  Suwałki – par.

  bł. Anieli Salawy

  ul. Łanowa 13

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  26-28 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  4-6 września

  (piątek-niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

   

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku. Koszt rekolekcji pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku- 140 zł. (Tym z Państwa, którzy mogą otrzymać ze swych szkół zwrot kosztów uczestnictwa wystawiamy rachunek uproszczony).

  Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl

  Wszystkim życzę wielu Bożych łask w tym kończącym się roku szkolnym i światła Ducha Świętego w sprawiedliwym i miłosiernym ocenianiu uczniów.

   

  Ks.  Wojciech Kotarski

 • REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

  Terminy rekolekcji dla katechetów w roku 2007-05-24

  rek

  REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI w 2014 roku

  Serdecznie zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli oraz osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegorocznym ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie ceniony ojciec duchowny WSD w Ełku ks. dr Stanisław Jóźwiak.

  Pragnę przypomnieć, że decyzją J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego każdy katecheta w naszej diecezji zobowiązany jest do odbycia, co roku rekolekcji. Co dwa lata powinien obowiązkowo uczestniczyć w jednej serii rekolekcji proponowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Oazowy, pielgrzymka itp.), po wcześniejszym poinformowaniu Wydziału Katechetycznego i przedstawieniu zaświadczenia z odbytych tam rekolekcji.

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

  Termin

  Miejsce

  Rekolekcjonista

  13-15 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Suwałki – par.

  bł. Anieli Salawy

  ul. Łanowa 13

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

  27-29 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

  5-7 września

  (piątek-niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  Ks. dr Stanisław Jóźwiak

   

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy szczególnie Ełku. Koszt rekolekcji 140 zł.

  Bardzo prosimy PT. Katechetów tak planować swoje zajęcia, aby poza wypadkami losowymi uczestniczyć w całych rekolekcjach.

  Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl

  Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa na ten kończący się rok pracy, niech Pani Jasnogórska wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

                                                                                                      

                                                                      Ks. dr Wojciech Kotarski

                                                      Dyrektor Wydziału Katechetycznego

 • Finał Konkursu "Wiem Komu Zawierzyłem"

  logoINFORMACJA DLA LAUREATÓW KONKURSU
  WIEM, KOMU ZAWIERZYŁEM


  Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu i osoby wyróżnione wraz z opiekunami, po odbiór nagród, 1 czerwca 2013 r. na godz. 9.45. (Plac Jana Pawła II w Ełku, scena estradowa). Tego dnia, w stolicy diecezji, świętować będziemy także VIII Ogólnopolski Festyn Rodziny i Dzień Dziecka. Szczegółowy program obchodów można odnaleźć na plakatach lub stronach internetowych Caritas Diecezji Ełckiej.