Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

VI edycja Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Olimpiada„Dialog dostarcza nowego, silniejszego światła, dzięki któremu lepiej widzimy i rozumiemy prawdę"   - Jan Paweł II

 Szczegółowe informacje były wysłane do dyrekcji szkół

VI edycja Olimpiady
„Myśli Jana Pawła II”

Jan Paweł II – Papież Dialogu

 

 

DRODZY KATECHECI

 

Przypominamy o zbliżającym się terminie Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”.  Szczegółowe informacje były wysłane do dyrekcji szkół przez organizatorów.

Organizacją i koordynowaniem VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II" zajęła się Diecezja Łomżyńska. Tegoroczne hasło brzmi: Jan Paweł II - Papież Dialogu. Olimpiada posiada stronę internetową, na której można znaleźć niezbędne informacje, materiały i pliki do pobrania   http://www.olimpiadajpii.pl/

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski, bierze w niej udział duża grupa młodzieży z różnych stron Polski. Jest skierowana do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Zależy nam bardzo na licznym uczestnictwie młodych ludzi, dla których Papież Polak jest ciągle autorytetem, aby wspólnie budować wspaniały, żywy pomnik Młodych Pokolenia JP2, jakim jest Olimpiada „Myśli Jan Pawła II".

 

HARMONOGRAM OLIMPIADY

  1. I stopień – etap szkolny 12 lutego 2014 r.
  2. II stopień – etap wojewódzki 9 kwietnia 2014 r.
  3. III stopień – etap ogólnopolski olimpiady 6-7 czerwca 2014 r.

Uwaga

Etap szkolny Olimpiady Myśli Jana Pawła II dla szkół, które 12 lutego 2014 r. mają ferie zimowe odbędzie się w dniu 17 lutego 2014 r.  Materiały do pobrania będą udostępnione w dniu 17 lutego br. od godz. 8.00.  Natomiast szkoły, które w dniu 12 lutego br. nie mają ferii zimowych przystąpią do etapu szkolnego w dniu 12 lutego br.

Zgłoszenia na poszczególne stopnie Olimpiady prosimy kierować do końca stycznia 2014 r,
na adres koordynatora tj.

Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II,
ul. Niemcewicza 17,    18-403 Łomża
tel-fax: (086) 473 59 43
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Ps. Tych z Państwa, którzy nie biorą udziału w Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II” zachęcamy, aby materiały ze strony wykorzystać do lekcji katechezy bądź w szkolnym  konkursie katechetycznym.