Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Filtr
  • Zapraszamy na Konferencję

    Wychowanie -obowiązek, prawo, a może przywilej...

    Różnorodnośc form wychowania"Wychowanie - przykry obowiązek, czy prawo i przywilej?" pod takim hasłem została zorganizowana konferencja naukowo-metodyczna w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w Suwałkach.

    Barbara Liminowicz - Goc, dyrektor przedszkola wraz z organizatorami zaprasza do udziału w konferencji szczególnie nauczycieli, katechetów oraz osoby zainteresowane tematem. Spotkanie odbędzie się 21 marca 2015 r. w sobotę, a rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach.

    Wśród wykładów będzie poruszany temat zagrożeń współczesnego wychowania. Przedstawiciele SODN zaprezentują wyniki badań przeprowadzonych w suwalskich przedszkolach na temat wartości i problemów w wychowaniu współczesnego dziecka. Ciekawym punktem konferencji będą świadectwa rodziców. S. Joanna Koszałka przedstawi salezjański system wychowania. Natomiast ks. Jarema Sykulski, moderator Miasta postara się odpowiedzieć, czy święci mogą być idolami współczesnego młodego pokolenia.

     

    Program konferencji  naukowo-metodycznej organizowanej przez  Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach.

    Współorganizatorzy: Moderator Miasta Suwałk- ks. Jarema Sykulski, ojcowie Franciszkanie przy parafii p.w. Bożego Ciała w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Suwałkach

    Partnerzy: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Ełckiej, Wydział Katechetyczny Diecezji Ełckiej

    Temat konferencji:

    „Wychowanie  - przykry obowiązek, czy prawo i przywilej?”

    Termin: 21 marca 2015;  godz. 9.00 – 15.45

    Miejsce:  Wyższa Szkoła Suwalsko-Mazurska im. Papieża  Jana Pawła II w Suwałkach,
     ul. M. Curie-Skłodowskiej  5, 16-400 Suwałki

    Przewidywana liczba uczestników: 150

    Lp.

    Rodzaj i temat wystąpienia

    Osoby prowadzące

    Czas wystąpienia

    I.                     

    Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Jego Apostołów  w Suwałkach ul. Mickiewicza 8

     

    Godz. 9.00

    II.                   

    Dalsza część spotkania odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Suwalsko- Mazurskiej przy ul. Marii Curie - Skłodowskiej 5  w Suwałkach

     

    10.00 – 15.45

    1.        

    Kawa, herbata

     

    10.00 – 10.30

    2.        

    Otwarcie konferencji

    Powitanie uczestników, przedstawienie celu konferencji, wystąpienia gości.

     

    mgr B. Liminowicz – Goc-  Dyrektor Przedszkola nr 3



    10.30 -11.00

    3.        

    Wykład inauguracyjny: „Wychowanie w rodzinie w nauczaniu św. Jana Pawła II”.

    Ksiądz Paweł Tober – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

    11.00 – 11.30

    4.        

    Wykład:  „Praca wychowawcza nauczyciela”

    mgr Małgorzata Osowska

    -psycholog

    11.30 – 12.00

    5.        

    Wykład: „ Zagrożenia współczesnego wychowania”

    dr Ida Schabieńska, wykładowca PWSZ w Suwałkach

    12.00 -12.30

    6.        

    Przerwa kawowa

     

    12.30–12.45

    7.        

    „Wartości i problemy w wychowaniu współczesnego dziecka”- prezentacja wyników badań przeprowadzonych w suwalskich przedszkolach przez  SODN w Suwałkach

     

    dr Janina Steczkowsk – nauczyciel konsultant SODN,

    mgr Marzanna Kamińska – doradca metodyczny SODN

    12.45 – 13.15

    8.        

    Świadectwo życia; Świadectwo życia rodziców, a jego wpływ na zachowania dzieci.”

    mgr Artur Pietraszkiewicz adwokat, ojciec rodziny

    13.15 – 13.45

    9.        

    Świadectwo życia: „Miłość i odpowiedzialność, a działalność społeczna.”

    mgr Grzegorz Gorlo radny Rady Miejskiej  Urzędu Miasta Suwałki

    13.45 – 14.10

    10.     

    Przerwa obiadowa

     

    14.10- 14.40

    11.     

    Wykład: „System wychowania u Św. Jana Bosko”.

    s. Joanna Koszałka ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek w Suwałkach

    14.40 – 15.00

    12.     

    Wykład: „Czy święci mogą być dziś idolami młodego człowieka?”

    Ksiądz Jarema Sykulski -

    Moderator Miasta Suwałk

    15.00 –15.30

    13.     

    Podsumowanie konferencji/dyskusja.

    Dyrektor Przedszkola nr 3  Barbara Liminowicz-Goc, oraz chętne osoby.

    15.30 – 15.45

    Prowadzenie konferencji :  Pani mgr  Agnieszka Bielańska

     

     

  • WYNIKI ETAPU DIECEZJALNEGO XXIV OTK 2014

     

     

     

    Olimpiada Teologii Katolickiej 2014

    7 marca 2014 r. odbył się etap diecezjalny  XXIV  Olimpiady Teologii Katolickiej ph: MĘCZENNICY XX WIEKU – ŚWIADKOWIE WIARY

     

     W etapie diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej wzięło udział 18 uczniów z 9 szkół, znajdujących się na terenie naszej diecezji. Młodzi uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi w murach Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Po sprawdzeniu prac komisja pod przewodnictwem p. Zuzanny Hołubowicz – doradcy metodycznego z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olecku – wyłoniła zwycięzców diecezjalnego etapu olimpiady:

    Patryka Jaroś – I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku – I miejsce
    Martę Pietrewicz – Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach – II miejsce
    Jakuba Jarząbskiego – Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach – III miejsce

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach ogólnopolskich!

    Wydział Katechetyczny


    WYNIKI ETAPU DIECEZJALNEGO XXIV OTK 2014

    MĘCZENNICY XX WIEKU – ŚWIADKOWIE WIARY

    Lp Nazwa szkoły Imię uczestnika Nazwisko Klasa ilość punktów miejsce Opiekunowie
    1 I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku Patryk Jaroś II c 49 I Ks. Łukasz Różycki
    2 Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach Marta Pietrewicz I A 45 II Grzegorz Kalejta
    3 Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach Jakub Jarząbski I C 42 III Grzegorz Kalejta
    4 Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach Milena Branicka III T 40 IV s. Jadwiga Rydzewska
    5 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Szymona Konarskiego Wojciech Krzesicki IIIa LO 38 V Jolanta Krzywicka
    6 Zespół Szkół Nr 1 II LO w Piszu Sebastian Ustaszewski I 34 VI Grażyna Powierża
    7 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Szymona Konarskiego Emilia Gryguć I e LO 28 VII Jolanta Krzywicka
    8 Augustowskie Centrum Edukacyjne Urszula Lemiesz III if 27 VIII Wiesław Sulewski
    9 Zespół Szkół Zawodowych         w Piszu Adam Szymański IIIa LP 27 VIII Małgorzata Płocica
    10 Augustowskie Centrum Edukacyjne Justyna Wronko III if 26 IX Wiesław Sulewski
    11 Zespół Szkół Nr 1  II LO w Piszu Bartłomiej Podsiad I 26 IX Grażyna Powierża
    12 Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach Daniel Wasilewski II 25 X Jarosław Ołów
    13 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Szymona Konarskiego Weronika Matusiewicz Iia LO 22 XI Jolanta Krzywicka
    14 Augustowskie Centrum Edukacyjne Przemysław Wielgat III MCT 21 XII Wiesław Sulewski
    15 Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Anna Renowicka IV E 21 XII Iwona Kowalczyk
    16 Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Piotr Szkraba IV i1 20 XIII Iwona Kowalczyk
    17 Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach Anna Baranowska II T 20 XIII s. Sabina Żak
    18 Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Weronika Niedźwiecka IV i1 19 XIV Iwona Kowalczyk
    19 I LO im. Marii Konopnickiej                        w Suwałkach Agata Olszewska II A   nie wzięła udziału Ewa Matysiak
                   

     

     

  • OTK

    oo

    Szanowni Państwo!

     

      

    Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przeprowadzenie etapu szkolnego XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej ph: MĘCZENNICY XX WIEKU – ŚWIADKOWIE WIARY.

    Finalistów etapu szkolnego wraz z opiekunem serdecznie zapraszamy 7 marca 2014 r. o godz. 9.30 tym razem do budynku Ełckiej Kurii Diecezjalnej, Pl. Katedralny 1 w Ełku. Po przybyciu na miejsce, prosimy o punktualne przybycie i potwierdzenie obecności na liście własnym podpisem.

    Dziękujemy za podjęty trud, życzymy światła Ducha Świętego i sukcesów w olimpijskich zmaganiach.

     

     

     

    Ks. Wojciech Kotarski

                                                   Dyrektor Wydziału Katechetycznego

  • Spotkania Rejonowe

    spotkanieDRODZY KATECHECI!

    Zanim będziemy przeżywać wielkie tajemnice naszej wiary, uobecniające się w męce, śmierci i chwalebnym zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki pragnie zaprosić wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego, alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, katechetów i inne osoby zainteresowane z diecezji ełckiej do udziału w spotkaniach rejonowych. Tematem przewodnim tegorocznych konferencji rejonowych będzie ideologia gender i queer. Prelekcję wygłosi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz.

    Spotkania rejonowe odbędą się w następujących terminach:

    10 marca (poniedziałek)w Suwałkach:

    - godzina  9.30 spotkanie dla kapłanów w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej (ul. M. Skłodowskiej-Curie 5)

     – spotkanie dla katechetów i osób zainteresowanych: rozpoczęcie Mszą św. o 17.30 w konkatedrze św. Aleksandra

     

    11 marca (wtorek)  w Ełku:

    - o godzinie 9.30 spotkanie dla kapłanów w Centrum Pastoralno-Administracyjnym

    - spotkanie dla katechetów i osób zainteresowanych: rozpoczęcie Mszą św. o 17.30 w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (na Konieczkach)

    12 marca (środa) – w Orzyszu,

    - o godzinie 10.00 spotkanie dla kapłanów, katechetów i osób zainteresowanych  w Domu Caritas Diecezji Ełckiej (ul. Wierzbińska)

     

    Ks. Jacek Uchan

  • Widowisko multimedialne - koncert „Narodziny dla Nieba”

    Widowisko multimedialne - koncert „Narodziny dla Nieba”

     

    2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, cały świat ogarnął wielki smutek. Uwielbiany przez miliony ludzi na całej ziemi Papież Jan Paweł II odszedł do Wieczności.

    W sposób szczególny chcemy uczcić, zbliżającą się wielkimi krokami, 8. rocznicę Jego narodzin dla Nieba. W ustanowione przez Jana Pawła II święto Bożego Miłosierdzia, razem z olsztyńskim zespołem Mocni w wierze i gościem specjalnym – Panem Janem Budziaszkiem, będziemy wychwalać Jedynego Stwórcę i dziękować za wielkie dzieła jakie pozostawił wśród nas Papież Polak. Poprzez śpiew i religijną muzyką pragniemy ewangelizować rzesze ludzi, aby móc realizować Boży plan zbawienia.

     

    KTO

    Mocni w wierze (Olsztyn)

     

    GOŚĆ SPECJALNY

    Jan Budziaszek (Skaldowie)

     

    KIEDY

    7 kwietnia 2013 roku (niedziela)

    godz. 18:00

     

    GDZIE

    Kaplica bł. Jana Pawła II

    ul. M. M. Kolbego,

    Ełk, Osiedle Jeziorna

     

    WSTĘP WOLNY

     

    Na koncert zaprasza Parafia bł. Jana Pawła II w Ełku, Stowarzyszenie Dwa Plus z Olsztyna i Ełckie Centrum Kultury. Patronat honorowy objął Jego Ekscelencja Biskup Ełcki Jerzy Mazur SVD oraz Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.

     

    Szczegóły widowiska na stronie internetowej Parafii www.elk-jp2.diecezja.elk.pl

     

    Nie zapomnij!

    Przyjdź, posłuchaj i uwielbiaj Pana, Twego Stwórcę!

     

  • WYNIKI ETAPU DIECEZJALNEGO XXIII OTK 2012-2013

     

     

     

     

    logo


    WYNIKI ETAPU DIECEZJALNEGO XXIII OTK 2012-2013

    Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele

    Nazwa szkoły Nazwisko i imię uczestnika Klasa miejsce Opiekunowie
    Zespół Szkół Nr 6  im. K. Brzostowskiego w Suwałkach Rafał Łada II TL I Krzysztof Bziom
    Zespół Szkół Ogólnokształcących
    I LO w Augustowie 
    im. G. Piramowicza
    Monika Sołtys III d II ks. Krzysztof Zubrzycki
    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Sz. Konarskiego Wojciech Krzesicki II LO III Jolanta Krzywicka
    Augustowskie Centrum Edukacyjne Justyna Wronko II if IV Wiesław Sulewski
    Augustowskie Centrum Edukacyjne Kamil Niedźwiecki III hd V Wiesław Sulewski
    I LO im. Marii Konopnickiej                        w Suwałkach Agata Olszewska I a V Ewa Matysiak
    Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach Adriana Adamejt II A V Dorota Zachar
    I LO im. Marii Konopnickiej                        w Suwałkach Paweł Bubrowski I b VI Ewa Matysiak
    Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach Faustyna Kozłowska I C VII Grzegorz Kalejta
    Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach Marta Wawrzyn III C VII o. Jacek Szczepanik
    Zespół Szkół Samorządowych w Ełku Aneta Bronakowska III B VIII ks. Sławomir Kudrawiec
    Zespół Szkół nr 3 w Suwałkach Paulina Herman III C IX o. Jacek Szczepanik
    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach Piotr Żukowski II IX Małgorzata Pryczka
    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Sz. Konarskiego Weronika Matusiewicz I LO X Jolanta Krzywicka
    Zespół Szkół Nr 6  im. K. Brzostowskiego w Suwałkach Kinga Zdancewicz II TR X Krzysztof Bziom
    Zespół Szkół Samorządowych w Ełku Elwira Niedźwiecka II B 1 XI ks. Sławomir Kudrawiec
    Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Anna Renowicka III E XII Iwona Kowalczyk
    Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku Anna Helena Piasecka IV TA XII ks. Tomasz Bondzio
    Zespół Szkół Samorządowych w Ełku Paula Konopka  II B 2 XIII Teresa Cywka
    Zespół Szkół Nr 1 w Ełku Barbara Rowińska IV O XIII Jolanta Opaluch
    Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Agata Kowalewicz IV E1 XIV Iwona Kowalczyk
    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach im. Sz. Konarskiego Paula Milewska I LO XV Jolanta Krzywicka
    Zespół Szkół nr 2 II LO im. Z. Podhorskiego w Suwałkach Marta Kopko I C XV Grzegorz Kalejta
    Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku Patrycja Dąbrowska IV TA XVI Ewa Klepczyńska
    Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku Kamil Świderski I Tza XVII Ewa Klepczyńska
    Zespół Szkół Nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku Aleksandra Pietrzykowska IV E1 XVIII Iwona Kowalczyk
    Zespół Szkół Ogółnokształcących
    I LO im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu
    Jakub Mordasewicz II d nie zgłosiła się s. Anna Małdrzykowska
    Zespół Szkół Ogółnokształcących
    I LO im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu
    Daniel Chmielewski II d nie zgłosiła się s. Anna Małdrzykowska
    Zespół Szkół Ogółnokształcących
    I LO im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu
    Dawid Jankowski II d nie zgłosiła się s. Anna Małdrzykowska