Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Artykuły

Filtr
 • Zapraszamy na IV Krajowy Kongres Misyjny

  Zapraszamy na IV Krajowy Kongres Misyjny

  misje

  PROGRAM IV KRAJOWEGO KONGRESU MISYJNEGO

   

   

   

   

 • Rekolekcje dla katechetów 2015

   Zapraszamy na Rekolekcje dla katechetów

   w

   Zapraszam wszystkich katechetów, nauczycieli i osoby zainteresowane na rekolekcje. Tegoroczne ćwiczenia duchowe przeprowadzi były wicekanclerz Kurii diecezjalnej a obecnie ojciec duchowny Seminarium w Ełku, patrolog, ks. dr Dariusz Zalewski.

  Pragnę przypomnieć, że decyzją  ks. bpa Jerzego Mazura, każdy katecheta zobowiązany jest do odbycia zamkniętych rekolekcji. Przynajmniej, co dwa lata powinien uczestniczyć w jednej z serii ćwiczeń duchowych organizowanych przez Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. W kolejnym roku katecheci, którzy należą do jakiejś grupy, wspólnoty lub stowarzyszenia katolickiego mogą wybrać rekolekcje w swojej wspólnocie (np. Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Ruch Rodzin Nazaretańskich, itp.), lub w pieszej pielgrzymce. Uczestnictwo w takich rekolekcjach winno być potwierdzone zaświadczeniem! Jednocześnie informuję, że udział w adwentowych, czy też wielkopostne rekolekcjach parafialnych nie zwalnia z obowiązku odbycia rekolekcji dla katechetów.

  Niżej podajemy zaplanowane serie rekolekcji dla katechetów i nauczycieli

  Termin

  Miejsce

  Rekolekcjonista

  19-21czerwca

  (piątek – niedziela)

  Suwałki – par.

  bł. Anieli Salawy

  ul. Łanowa 13

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  26-28 czerwca

  (piątek – niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

  4-6 września

  (piątek-niedziela)

  Ełk – WSD

  ul. Kościuszki 9

  ks. dr Dariusz Zalewski.

   

  W obu ośrodkach istnieje możliwość noclegu. Ze względu na ograniczoną ilość „kompletów noclegowych” bardzo proszę o zabranie ze sobą własnych śpiworów lub choćby pościeli z ręcznikiem. Prośba ta dotyczy noclegu w Ełku. Koszt rekolekcji pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku- 140 zł. (Tym z Państwa, którzy mogą otrzymać ze swych szkół zwrot kosztów uczestnictwa wystawiamy rachunek uproszczony).

  Uprzejmie proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa w rekolekcjach do Wydziału Katechetycznego, tel. 087/621-68-06 lub e-mailem: wk@diecezja.elk.pl

  Wszystkim życzę wielu Bożych łask w tym kończącym się roku szkolnym i światła Ducha Świętego w sprawiedliwym i miłosiernym ocenianiu uczniów.

   

  Ks.  Wojciech Kotarski