Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2019

 PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2020

jasna góra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 9 października 2020 r., mimo pandemii, odbędzie się kolejna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Jesteśmy świadomi, że tylko nieliczni maturzyści wezmą w niej udział. Jednak bardzo proszę, aby informować o wyjeździe przedstawicieli młodzieży z diecezji ełckiej do "Duchowej Stolicy Polski". Niech ci, którzy pozostaną w domach mają świadomość, że również w ich intencji zanoszona będzie modlitwa przed cudownym wizerunkiem Pani Jasnogórskiej.

 

                Program będzie nieco uboższy niż w poprzednich latach. Rozpoczniemy o godz. 18.00 w Kaplicy Różańcowej (wchodzi się do niej przekraczając główne drzwi Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie należy skierować się w lewo.

drewniane drzwi. Proszę wchodzić całą grupą. Jeśli tylko powiemy młodzieży z całą pewnością nie znajdą drogi do tej kaplicy.) Tu będzie konferencja ks.

Pawła Tarasiewicza- ojca duchownego WSD, spotkanie z alumnami przy muzyce i na zakończenie adoracja Najświętszego Sakramentu z sakramentem pokuty.

 

                Kolejnym punktem będzie Apel Jasnogórski, tradycyjnie w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po apelu przechodzimy bezpośrednio na Mszę św. do bazyliki Jasnogórskiej celebrowanej w intencji młodzieży przez bpa Adriana Galbasa.

Pielgrzymkę zakończymy ok. 22.40. Mam nadzieję, że nie muszę prosić księży o sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. weźcie ze sobą stuły. 

 

                W tym roku nie przewidujemy wspólnej Drogi Krzyżowej, jeśli jakaś grupa przyjedzie wcześniej można indywidualnie przejść. Nie będziemy też drukować folderów.

Zachęcamy także do zwiedzania skarbów Jasnej Góry tj. skarbca, muzeum 600-lecia, arsenału, obrazu w Sali o. Kordeckiego, sali Rycerskiej. niektóre z tych obiektów czynne są tylko do 17.00. Proszę sprawdzić na stronach internetowych Jasnej Góry.

 

Program Pielgrzymki:

Sala Różańcowa

18.00 - Występ  zespołu EFFATA - WSD Ełk

18.30 - konferencja o. Pawła Tasasiewicza

 -  po konferencji Adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź

 

Kaplica Cudownego Obrazu

21.00 - Apel Jasnogórski

Bazylika

21.30 - Uroczysta Msza Święta

               

W oczekiwaniu na wspólne spotkanie u stóp Matki Bożej Królowej Polski serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Ks. Wojciech Kotarski