Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wydział Katechetyczny

Ełckiej Kurii Diecezjalnej

Informacja o finale konkursu

 

1 2 3 4

 INFORMACJA O FINALE KONKURSU

Dla Szkół Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

”Tak Polska się zaczęła – refleksja dla teraźniejszości i przyszłości”

 

Patronat nad konkursem objęli: J.E. ks. Bp Jerzy Mazur – Biskup Ełcki Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz

Starosta Powiatu Ełckiego Marek Chojnowski

Organizatorzy:

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Filia w Olecku Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku

Muzeum Historyczne w Ełku

Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej Ełckie Centrum Kultury

Caritas Diecezji Ełckiej

 

Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 14 kwietnia 2016 r. w 1050 rocznicę CHRZTU POLSKI ZESTAWIENIE

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Małgorzaty Burby po przeanalizowaniu scenariuszy przedstawień propagujących cele konkursu ze wszystkich etapów edukacyjnych zakwalifikowała do laureatów następujące osoby:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

Miejsce

Wykonawcy

Cecylia Grabowska

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

I

nauczycielka

Marzanna Stefanowska, Teresa Szadkowska, Ewa Ciechanowska

Szkoła Podstawowa nr 1 Olecku

I

zespół nauczycieli

Alicja Ułanowicz, Damian Bednarowicz

Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku

 

I

uczniowie kl.

IV b

Małgorzata Grońska, Ilona Halec, Beata Klauza, Beata Makarewicz, Dorota Ołdak, Ewa Siemienkiewicz, Katarzyna Sznejder

Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku

 

I

 

zespół nauczycieli

Komisja konkursowa wyróżniła:

s. Marzena Kucharska, Izabela Sobolewska, Magdalena Kasprzyk,

Tadeusz Gut

Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku

 

zespół nauczycieli

Eryk Czaplejewicz, Olga Dobiecka, Karolina Kopycka, Wiktoria Leszczyńska, Martyna Pietuch, Maciej Wojciulewicz

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku

uczniowie kl. 5A pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Wysockiej

Weronika Drażb, Anna Jankowska, Martyna Kasprzyk, Jakub Mackun, Amelia Ropel

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku

praca uczniów kl. 5B pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Wysockiej

Anna Koronkiewicz, Jolanta Bowżyk

Gimnazjum nr 4 w Ełku

zespół nauczycieli

Julita Ciborowska, Julia Wysocka

Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku

uczniowie kl. 3C

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Joanny Dziatkowiak oceniła prace plastyczne dzieci przedszkolnych i klas „0”

„Tu wszystko się zaczęło…” i wyróżniła następujące osoby:

Imię i nazwisko

Placówka/Szkoła

wiek

opiekun

Julia Rudnik

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

5 lat

Grabowska Cecylia

Zuzanna Kwiatkowska

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

5 lat

Mariola Małachwiej, Marta Zajkowska

Zuzanna Śmigiel

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

5 lat

Mariola Małachwiej, Marta Zajkowska

Zofia Jankowska

Szkoła Podstawowa w Stożnem

5 lat

Ewa Swędrowska

Olga Choromańska

Przedszkole Niepubliczne SMYK

4 lata

Ewa Kosińska

Jakub Żementowski

Przedszkole Niepubliczne SMYK

4 lata

Ewa Kosińska

 

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Jacka Rutkowskiego oceniła prace plastyczne z I etapu edukacyjnego kl. I-III – „U źródeł Polski"

i wyłoniła laureatów oraz wyróżniła następujące osoby:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Aniela Zielepucha

Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku

I

Agnieszka Boruch

Tymon Ciechanowski

Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku

II

Halina Matwiejczuk

Natalia Szypczyńska

Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu

II

Jolanta Roszczypała

Zofia Leszczyńska

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach

III

Ewa Zastocka

 

Julia Jelska

 

Szkoła Podstawowa Sportowa nr 6 w Ełku

 

IV

Grazyna Syrwid- Paszkowska, przy pomocy babci Anny Majczyna

Marta Boruch

Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku

IV

Agnieszka Boruch

Komisja konkursowa wyróżniła:

Agata Przekop

Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach

Dorota Zachar

Julia Sadło

Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

Dorota Kibitlewska

Adam Rejs

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach

Ewa Zastocka

Nina Łempicka

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku

Anna Mrozińska

Karolina Raczkowska

Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach

Dorota Zachar

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Joanny Dziatkowiak oceniła prace albumy z II etapu edukacyjnego kl. IV-VI – „Zadziwiające losy Polski” i wyłoniła laureatów:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Martyna Grzesiuk

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

I

Grażyna Wiśniewska

Hanna Trochimowicz

Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku

I

Agnieszka Boruch

Katarzyna Mażejko, Weronika Stachelek Kacper Komosa

 

Szkoła Podstawowa w Trzonkach

 

I

Małgorzata Olender, Marzena Wróblewska

Maksymilian Fiertek

Szkoła Podstawowa w Kowalach Oleckich

II

Małgorzata Koloszewska

Oliwia Krocz

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

II

Katarzyna Niedźwiecka

Wiktoria Kaler

Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku

III

Marzanna Stefanowska

Sandra Daniłowska Julia Klima Julia Olender

 

Szkoła Podstawowa w Trzonkach

 

III

Małgorzata Olender, Marzena Wróblewska

Konrad Kamiński Maciej Kułakowski Miłosz Skrzypiec

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddz.

Integracyjnymi w Olecku

 

III

Katarzyna Fiećko, Agnieszka Wysocka

Mateusz Boruch

Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku

III

Agnieszka Boruch

Alicja Ułanowicz Damian Bednarowicz

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

IV

Krzysztofa Jurska

 

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Agnieszki Opaluch oceniła prace multimedialne gimnazjalistów – „Aktualność przesłania Prymasa Stefana Wyszyńskiego do Polaków w kontekście Chrztu Polski ” i w wyłoniła laureatów:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Katarzyna Mrozowska

Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Olecku

I

E. Tokajuk,

M. Janiszewski

Małgorzata Gołaszewska, Kacper Marcińczyk, Filip Roszkowski

 

Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku

 

II

 

Ilona Halec

Karolina Graczyk Julia Jurkowska Weronika Kretowicz

Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku

 

III

 

Ewa Siemienkiewicz

 

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Małgorzaty Burby po ocenieniu prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych – „Kultura polska jako efekt przyjęcia chrztu przez Mieszka I ” wyłoniła laureatów w kategorii wypowiedzi pisemne oraz film:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Paulina Kołpak

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku

I

Beata Stypułkowska

Komisja konkursowa wyróżniła:

Marcelina Kołodziej

Zespół Szkół nr 1 w Ełku

W

Ewa Jackiewicz

Aleksandra Kolenda

Zespół Szkół nr 1 w Ełku

W

Ewa Jackiewicz

Komisja konkursowa po obejrzeniu filmów wyróżniła:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Dominik Jakubnis, Mateusz Grygajtys

Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach

W

Edyta Mieńko Krzysztof Bziom

 

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Joanny Dziatkowiak oceniła prace uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i przyznała wyróżnienie:

Imię i nazwisko

Szkoła/adres szkoły

miejsce

opiekun

Patryk Krusiński, Jacek Pigiel, Łukasz Wodnicki

Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Gołdapi

 

W

 

Teresa Sowulewska

 

Informacja dla laureatów i wyróżnionych: Uroczysta gala odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego 1 czerwca w Ełku na Placu Jana Pawła II. Zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu i wyróżnionym. Szczegóły zostaną przekazane na adres szkoły.

 

Szanowni Państwo, dziękujemy za aktywne, kreatywne zaangażowanie w konkurs upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski "Tak Polska się zaczęła - refleksja dla teraźniejszości".

 

 

Olecko, 14 kwietnia 2016 roku

Zuzanna Hołubowicz - nauczyciel konsultant koordynator konkursu